Přáli byste si, aby vaše negativní a nepříjemné emoce zmizely tak rychle, jak se objevily? Koučovací technika, kterou vám prozradím, není zázračná, ale dělá velké zázraky. Využívají ji moji klienti, kteří jsou velmi úspěšní koučové a lídři vítězných týmů.

Naše mysl každé situaci, se kterou se potýkáme, dáváme význam a tomuto významu natolik důvěřujeme, že podle něho jednáme. Chováme se, jako by tyto situace byly realitou a neuvědomujeme si, že se jen jedná o subjektivní interpretaci reality jako takové.

Když se opravdu pozorně podíváte na to, jak se vám jeví situace, se kterou se právě teď potýkáte a uvědomíte si, že to není v samotné situaci, ale jen ve vaší mysli, tak vše, co se vám jevilo jako problém zmizí, jak mávnutím kouzelné hůlky.

Přestože tato metoda není nijak složitá, tak vedení klienta pomocí následujících pěti otázek si vyžaduje určitou dovednost. Jste-li kouč začátečník, tak vám ji nedoporučuji, jelikož se vydáte na tenký led, kde klienti, jenž mají silnou osobnost, pod vámi led rozpustí a vy se můžete začít topit ve vlastních nepříjemných pocitech a emocích.

Dobré vedení této metody si vyžaduje dostat se za to, za koho se považujete a nacházet se ve světě klienta, ale bez toho, co k tomu světu on přidává.

5 kroků, jak se vést klienta, aby se zbavil negativní emoce

Tento příspěvek je pouze pro platící členy

Získejte plný přístup ke všem článků, video nahrávkám a PDF dokumentům, které jsou přístupné jen pro platící členy (podporovatele).

Chci zíksta přístup Máte již účet?? Přihlásit