Přečtěte si, jak mě Elon Musk inspirovala k tomu, jak psát skvělé články a jedinečné knihy.

Tesla nevyrábí skvělá auta. Tesla buduje jedinečné továrny, které vyrábějí auta. Elon Musk

Nejúspěšnější firmy se nezaměřují na dosažení skvělých výsledků, ale zaměřují svou pozornost na budování systému, díky kterému jsou skvělé výsledky nevyhnutelné.

Nikdy jsem neseděl před prázdnou stránkou, nesledoval blikající kurzor a nevěděl, co napsat. Místo toho jsem si postupně budoval systém, díky kterému jsem mohl produkovat skvělé články, které mi přivádějí potenciální klienty a těm stávajícím ukazují, proč je dobré se mnou spolupracovat.

5 důležitých prvků systému dobrých blogerů a spisovatelů


1) Velmi kvalitní zdroje.

Dobré psaní je funkcí toho, co konzumujete. Po několika letech psaní jsme si uvědomil, že je velmi důležité věnovat čas správnému toku informací, které mi poskytují kvalitní informace.

Využívám k tomu aplikaci Readwise a jejich novou aplikaci pro čtenáře Readwise-read. Jedná se o čtečku, kde si nastavíte tok kvalitních informací. Začněte využívat readwise.

Potřebujete nástroj, který na autopilota poskytuje jen takové informace, které vás podporují nebo inspirují v tom, na čem vám záleží a co je pro vás důležité.

2) Ukládání nápadů bez námahy.

Pokud si myslíte, že si později vzpomenete, co vás před měsícem nebo rokem napadlo, tak se mýlíte. Není možné o něčem psát, pokud nemáte svůj Personal Knowledge Management (dále jen jako "PKM"). Vytvořte si svůj systém na zachytávání poznámek, nápadů a myšlenek.

Já používám notebook a mobilní telefon, ve kterém mám naistalované aplikace pro #PKM, jako jsou Roam Research, Obsidian, Logseq, InnosNote, Athens Research.

Dále potřebujete metodu, která vám umožní při každodenní rutině důvěřovat systému. Není nic horšího, než otevřít aplikaci a zjistit, že nemůžete najít potřebný nápad. Proto používám metodu pro psaní chytrých poznámek, které se jmenuje Zettelkasten.

3) Změna prostředí a pohyb.

Většina mého psaní a dobrých nápadů se vzniká při dlouhých procházkách. Poslouchám podcasty, audioknihy nebo své MP3 nahrávky. Rozjímám, dumám a přemýšlím a rozvíjím nápady.

Díváte-li se do prázdné stránky a nevíte, co napsat, jděte na dlouho procházku, která trvá min. 45 min. Dejte si pozor na jedno nebezpečí. Pokud se procházkou unavíte nebo si způsobíte bolest, tak nic nenapíšete ani nevymyslíte. Před efektivní spisovatelskou procházkou si uvědomte, kolik máte intelektuální a fyzické energie.

4) Vytvořte si spisovatelský ideální týden.

Naše tělo a mysl je jako stroj. Pokud si vytvoříte správné návyky a rutinu, tak dosáhnete nepředstavitelných výsledků. Psaní článků a knih musí procházet skrze vás, nikoliv z vás. To znamená, že jste doslova použití systémem pro spaní.

Vytvořte si prostředí, kde budete psát. Stanovte si čas, kdy vás nejvíce baví psát a stanovte si čas, jak dlouho budete psát. Pak to dělejte každý den i o víkendech. Ano. Nesmíte vynechat jediný den. Protože když vynecháte dva dny po sobě, už si vytváříte nový návyk.

Vytvořte si svůj spisovatelský ideální týden, který budete sdílet s každým člověkem, který by vás mohl vyrušit. nejen vy, ale i ostatní si zvyknou, že v této době vás nesmí rušit. Ani vy se nenecháte vyrušit čímkoliv nebo kýmkoliv.

Jen si dejte pozor, abyste na zprávu: "Narodil se ti syn!" neodpověděli předepsanou SMS: "Odpovím vám později..."

5) Hrajte si a sdílejte své nápady.

Vědci a odborník bylo zjištěno, že lidé, kteří si hrají, dosahují mnohem lepších výsledků. Jak aplikace, ale i vás systém vás musí bavit. Psaní vás musí bavit a vytváření druhého mozku vás musí bavit.

Každý vás nápad by měl mít kreativní výstup, který budete sdílet s ostatními lidmi. Vaše sebedůvěra roste s tím, jak vás ostatní ocení, jak vám psaní dělá radost, jaké máte schopnosti a jak vám ostatní důvěřují. Pokud se nebudete sdílet, tak o vás nikdo nebude vědět a nezískáte větší sebedůvěru, které je zapotřebí k ještě větším závazkům, které vás přivedou ke získání nových schopností.

Sdílením a veřejným zkoumáním vašich nápadů získáváte větší sebedůvěru a svobodu prozkoumat cokoliv dalšího.

Začněte přemýšlet jako Elon Musk. Méně se soustřeďte na výsledky, ale více se zaměřte na systém.

Přečtěte si článek: Jednoduchý způsob, jak se rychle učit a získat sebedůvěru v psaní