Nejen v podnikání, ale i v partnerském životě je důvěra to nejdůležitější, co rozhoduje o úspěchu.

Nedávno jsem byl pozvaný jako poradce na firemní poradu, kde neustále docházelo ke střetu majitele firmy s managementem. Obě strany měly pocit, že se spolu nedohodnou na tom, co chce majitel a co potřebuje management.

Po vášnivé hodinové diskusi, kdy jsem viděl, jak obě strany začínají být frustrované, jsem si uvědomil, v čem je problém. Ani jedna strana se necítila pochopená, a proto jejich mozek vysílal signál nebezpečí, které ničilo vzájemnou důvěru.

Během své praxe kouče jsem si všiml, že nejúspěšnější lidé se liší od těch úspěšných v 5 dovednostech, které vytvářejí důvod, proč jim lidé důvěřují a následují je.


1) Autenticky vám naslouchají

Lidé vám nemohou důvěřovat, když se necítí pochopeni. Být pochopen znamená, že budete naslouchat bez zapojení svých postojů, pohledů, názorů, ospravedlňování, souzení významné minulosti a čehokoliv jiného, čím byste mohli být ovlivněni, nebo co vám může bránit v tom, aby se ostatní cítili skutečně pochopeni.

Tento příspěvek je pouze pro platící členy

Získejte plný přístup ke všem článků, video nahrávkám a PDF dokumentům, které jsou přístupné jen pro platící členy (podporovatele).

Chci zíksta přístup Máte již účet?? Přihlásit