Jak si užít dovolenou bez hádek

Umíte si užít dovolenou bez hádek? Téměř většina manželských párů se na dovolené hádá, jsou frustrovaní a vrací se s pocitem, že bude lepší se rozejít. V tomto článku máte možnost objevit 4 techniky, jak si dovolenou užít bez hádání. Změňte jednou pro vždy způsob, jak vnímáte dovolenou.

Obsah článku

Kdy naposledy jste měli dovolenou bez hádek?

Chcete si užít dovolenou, odpočinout si, ale už v druhé polovině si začnete říkat: "Už abych byl zase doma a měl klid..."?

V podcastu č. 29 s vámi budeme sdílet 4 příběhy, které ilustrují, co se může odehrát v hlavách vašich partnerů a poradíme vám, jak jim pomoci, abyste mohli mít skutečně skvělou dovolenou bez hádek.

Podcast můžete poslouchat na všech vašich oblíbených platformách. Navštivte naši stránku s podcastem: Manželství - Evoluce lásky

Co rozhoduje o tom, zda budete mít skvělou dovolenou?

Není to složité, ale lidé to nedělají. Celé tajemství spočívá v naslouchání a bytí v přítomném okamžiku. Pokud porozumíte způsobu bytí a jednání vašeho partnera, tak získáte možnost prožívat skvělou dovolenou.

Jak se to dělá? Neřešíte sebe a své trápení s partnerem, ale zabýváte se tím, jak mu pomoci.

Otázkou není, proč se chová divně, ale proč chce trpět.

V pracovním sešitu vás naučíme pár jednoduchých otázek, jak mu pomoci. Záleží totiž na tom, jste-li pohánění obavou, aby se nestalo něco, co nechcete nebo se chcete přiblížit k tomu, co chcete.

První příběh - nenaplněná očekávání

Když se řekne dovolená, tak si každý z nás představí něco jiného. Představujeme si, že budeme každý den podnikat nějaké nové aktivity, ležet na pláži a číst si knihy, jezdit po okolí a ochutnávat místní produkty nebo prožívat romantické okamžiky.

Nejhorším zabijákem dovolené jsou nenaplněná očekávání. Chceme prožít zážitek, ale nekomunikujeme to s partnerem a pak jsme frustrovaní, zklamaní a smutní, že se nic neděje.

V pracovním sešitu najdete otázky, na které si s partnerem odpovězte před odjezdem na dovolenou. Tyto otázky si na dovolené můžete zkontrolovat a znova obnovit.

Pamatujte si, že manželství je o komunikaci a pokud nekomunikujete svá očekávání, tak zaručeně dojde k hádce nebo frustraci.

Poslechněte si podcast: 021 Manželství - nenaplněná očekávání

Dovolená bez hádek
Je jedno kolik vám je let. Každý může mít dovolenou bez hádek.

Druhý příběh - frustrace

Pokud po něčem toužíme a nekomunikujeme to s partnerem, tak se můžeme cítit frustrovaně. Představte si situaci, že se každý večer chcete procházet při západu slunce po pláži, ale váš partner v tu samou dobu chce sedět na terase, dívat se na moře a poslouchat svou oblíbenou audioknihu.

Pokud si pamatujete na náš podcast: 026 Manželství - Proč byste měli znát talent partnera, tak už víte, že někteří lidé jsou introvertní, mají rádi pomalost, rutinu a klid a jiní zase extrovertní, vyžadují neustálou změnu, rozmanitost a rozruch.

Vaše dovolená téměř jistě bude muset být o dohodě. Pozor na to, že kompromis není dohoda. Díky vzájemné dohodě může být vaše dovolenou tou nejlepší za posledních 20 let.

Třetí příběh - smutek vnitřního dítěte

Slyšeli jste již o tom, že každý v sobě má vnitřní dítě? Pokud jste tuto teorii nikdy neslyšeli, tak si kupte knihu od John Bradshaw, ve které vysvětluje, jak se vrátit ke svému vnitřnímu dítěti, uzdravit ho a uzdravit i sebe. Kniha se jmenuje: Návrat domů.

Naše vnitřní dítě v přítomnosti věci prožívá přesně tak, jak jste je prožívali v dětství, ale tentokrát s ním je vaše dospělé já.

Moje žena Eva byla na naší poslední dovolené smutná. Když jsme se spolu podívali, co se děje a co by potřebovala, tak udělala rozhovor se svou malou Evičkou a zjistila, že se tato malá holčička netěší domů, kde je dusno a nepříjemní rodiče. Přestože je již dospělá, tak na nevědomé úrovni prožívala zcela stejné pocity, které ji ovlivnili náladu a její chování.

Zeptejte se svého vnitřního dítěte, co se děje, když prožíváte smutek, přitom jste na snové dovolené s partnerem, kterého milujete.

Mé žene Evě jsem koupil knihu: Procitnutí Evy, aby mohla pracovat se svou emoční zaslepeností (máme ji každý).

​Rané emocionální zkušenosti zanechávají v těle stopy, které kódujeme jako informace a které v dospělosti ovlivňují náš způsob myšlení, cítění a jednání, ale naše vědomí je odmítá. Alice Miller

Kdo z vás to měl jako já?

V naší rodině byly jakékoliv emoce kromě pocitu provinění zakázány a považovány za slabost.

bez hádek
Jak si užít dovolenou bez hádek

Čtvrtý příběh - strach a závislost

Dokážete se odpojit od práce a užívat si přítomný okamžik?

Co si budeme nalhávat. 10 dnů dovolené je málo. Pokud do posledního dne před odjezdem doháníte projekty, úkoly a telefonáty s klienty, tak vám bude první tři dny na dovolené trvat, než vše hodíte za hlavu.

Pokud se do té doby nepohádáte, tak máte před sebou krásné 3 dny, kdy to bude stát za to a nakonec poslední 4 dny strávíte strachem a obavou, jestli byste neměli raději otevřít email, zkontrolovat projekty a zavolat do práce, jestli je vše v pořádku.

Ano, mluvím o top manažerech a podnikatelích. Mám pro vás návrh. Dovolenou si zařiďte podle následující postupu:

Tento příspěvek je určen pouze pro předplatitele

Zaregistrujte se a přečtěte si tento příspěvek a získejte ostatní materiály určené pouze pro platící členy.
Úspěšně jste se přihlásili k FlowaveCoach
Skvělé! Dokončete objednávku a získejte plný přístup k veškerému prémiovému obsahu.
Chyba! Nelze se zaregistrovat. Neplatný odkaz.
Vítejte zpět! Úspěšně jste se přihlásili.
Chyba! Nelze se přihlásit. Zkuste to prosím znovu.
Skvělé! Váš účet je plně aktivován a nyní máte přístup k prémiovému obsahu.
Chyba! Pokladna Stripe selhala.
Skvělé! Vaše fakturační údaje jsou aktualizovány.
Chyba! Aktualizace fakturačních údajů se nezdařila.