Skutečně úspěšní podnikatelé jsou běžní lidé, kteří se rozhodli závazně udělat prohlášení o výsledcích, kterých dosáhnou. Vaše výsledky jsou důkazem vašeho závazku.

Vaše závazky jsou obrazem výsledků, kterých v současnosti dosahujete. Jak vás vnímá váš tým, je obrazem vašeho závazku, jak jste odhodlaní být lídrem a efektivně uplatňovat leadership, aby byl zájem všech zúčastněných stran naplněn.

Pokud chcete mít ve svém životě více úspěchu, musíte extrémně vlastnit výsledky, které získáte. Dokud si nepřevezmete zodpovědnost za současné výsledky, tak nemůžete vlastnit ani budoucí výsledky.

Výsledky, které máte v současnosti, odrážejí velikost vašeho odhodlání pro dosažení výsledků.


Buďte transparentní

Váš úspěch v životě začíná tím, že budete zcela transparentní – budete říkat pravdu. Říkat pravdu si vyžaduje odvahu a odvaha bez zranitelnosti neexistuje. Být transparentní není příjemné.

Abyste mohli závazně prohlásit, že dosáhnete určitých výsledků, musíte říct pravdu o svých touhách, což si vyžaduje radikální upřímnost, odvahu a zranitelnost.

Když koučuji úspěšné lidi, tak se setkávám s jejich strachem a obavou, zda jejich výsledky nejsou jen slova. Jejich strach je jen maskou touhy. Pokud by se nebáli, tak bych měl obavy, že je vedu po cizí cestě.

Pokládám jim otázku: „Co by se stalo, kdybyste extrémně vlastnili to, co skutečně chcete a na čem vám záleží?“

Víte, co by dostali? Dostali by jen to, co skutečně chtějí a na čem ji záleží.

Proto vždy koučům, které trénuji, říkám, aby si dávali pozor, co si klient skutečně přeje. Pokud totiž neslyšíte, co je sen za snem, co klient skutečně chce, tak se může stát, že dostane jen to, k čemu se nevědomě celý život zavazuje. Pokud neříkají pravdu, dosáhnou jen velikosti skutečného závazku.

Veškerý váš úspěch spočívá v tom, jak jste zranitelní a jak máte odvahu říkat pravdu.

Jednou z velkých chyb, kterých se většina z nás dopouští, je extrémní vlastnictví záměrů, nikoliv výsledků.

Musíte být radikálně upřímní o tom, co skutečně chcete.

Váš závazek je funkcí akce. Bez akce se nic nestane.

Položte si otázku:

  • Jak moc jste se odhodlali dosáhnout výsledků, ke kterým se ve svém životě zavazujete?
  • Jak moc jste ochotní dosahovat výsledků, které nesrovnáváte s nikým jiným?
Většina z nás přeceňuje to, čeho může dosáhnout za rok, a podceňuje to, čeho dosáhne za 25 let. Jste mnohem silnější, než si myslíte.

Stále zatím máte malé závazky. Jste odhodlaní vytvořit závazky, které jsou zdrojem a součástí něčeho většího, než jste vy samotní?


Vaše závazky vytvářejí vaši identitu

Většina bohatých lidí, kteří za mnou přijdou s žádostí o koučování, hledá, kým skutečně jsou. Ještě neobjevili, že úspěch není o hledání toho, kým jsou, ale o uvidění sebe jako někoho, kým musí být.

Vaše identita je tvořena vaším závazkem sloužit druhým lidem. Protože lidé nemají jasné cíle, tak nemají ani jasnou identitu a stále hledají, kdo skutečně jsou.

  • Co kdyby existovala možnost, že to, kdo ve skutečnosti jste, záleží na tom, jak se vám život zobrazuje tam, kde se vaše vidění života odehrává?
  • Co kdyby to, kdo jste, bylo v realitě jen to, jak umíte dát své slovo a jak své slovo ctíte v době, kdy má být dodrženo?

Tento příspěvek je pouze pro registrované

Získejte přístup ke článkům, které jsou přístupné jen pro zaregistrované uživatele.

Chci zíksta přístup Máte již účet?? Přihlásit