Přemýšleli jste někdy nad tím, proč někteří lidé dosahují skvělých výsledků? Proč jdou od úspěchu k úspěchu, zatímco jiní jsou neustále na začátku? Jak je možné že ročně vydělávají miliony a někteří stovky tisíc korun?

Během posledních 15 let podnikání a 5 let koučování úspěšných, bohatých a chytrých lidí jsem si všiml, že tito lidé téměř vždy prochází procesem, který je posouvá na další úroveň úspěchu.

Jak dosáhnout nezastavitelného růstu?

Nikdo vám nebude platit desítky tisíc korun, pokud nebudete mít dostatečné schopnosti a nebudete se jim jevit jako důvěryhodní. Abyste mohli být v očích ostatních důvěryhodní, budete muset mít dostatečné množství sebedůvěry. Jen si dejte pozor na jednu věc.

Není důležité, jak se cítíte důvěryhodní, ale jak vás za důvěryhodné považují ostatní lidé.

Zdrojem vaší sebedůvěry je vaše důvěra v druhé, důvěra ve vlastní schopnosti a důvěra v život. Spisovatel a básník Christian Bobin napsal: „Důvěra je dětská schopnost jít vstříc něčemu, co člověk nezná, tak, jako by to právě poznal.“ Jinak řečeno, důvěra si vyžaduje odvahu v přítomnosti jednat, jako bych věděli, co děláme.

Buď máte odvahu jednat, nebo se odvážně vyhýbáte být zranitelní. Zranitelnost bez odvahy neexistuje. Pokud budete chtít dosáhnout pro vás zatím nepředstavitelných výsledků, tak budete muset být odvážní a zranitelní. Zranitelnost koreluje s odvahou. Doslova spolu tančí. Čím více jste odvážní, tím více budete muset být zranitelní.

Odvaha je klíčovou součástí procesu, který si musí projít každý, aby dosáhl vyšší úrovně schopností a sebedůvěry.  Dan Sullivan

Při koučování koučů a lídrů vidím oblasti, ve kterých jsou úspěšní a kde naopak frustrovaní nebo selhávají. Hlavní rozdíl mezi těmito oblastmi spočívá v přítomnosti nebo absenci odvahy.

Tento příspěvek je pouze pro registrované

Získejte přístup ke článkům, které jsou přístupné jen pro zaregistrované uživatele.

Chci zíksta přístup Máte již účet?? Přihlásit