Znáte pohádku Císařovy nové šaty? Každý z nás žije v podobné iluzi reality. Přetvařujeme se, že vypadáme tak, jak bychom chtěli vypadat, ale ostatní nás tak nevidí, nebo naopak máme pocit, že nevypadáme tak, jak nás ostatní vidí.

Měl jsem možnost koučovat krásné lidi, kteří měli pocit, že jsou oškliví. Měl jsem možnost koučovat velmi úspěšné lidi, kteří si vůbec nevěří a mají syndrom podvodníka. Jak si myslíte, že je ostatní vidí?

Pokud máte odvahu vydat se na nové nebezpečné dobrodružství, tak se budete muset podívat do zrcadla a říct si pravdu.

Vy jste císař.

Budete muset být k sobě radikálně upřímní. Pravděpodobně to bude bolet, ale nemusí to bolet dlouho. Tato bolest upřímnosti je zdravá bolest, která vám pomůže dosáhnout vašeho snu.

  • Myslíte si, že to nebude potřeba?

Pak zatím nemáte sen, který by byl dostatečně velký nebo dostatečně důležitý. To, co vás dostalo sem, vás nedostane tam. Dokud se doslova vědomě neodpojíte od sebe sama, tak nebudete mít možnost začít chodit se svým budoucím já, které vás povede z vaší vytvořené budoucnosti.

Nepotřebujete se měnit, pokud vám v životě stačí 10% nárůst výsledků. Pokud máte jiné ambice a chcete v životě dosáhnout 10x výsledků, tak bude muset dojít k transformaci.

Každý z nás může dosáhnout mnohem většího úspěchu, než si myslí.

Transformace života je jedno-duchá. Má to však jeden háček, jedná se o proces, který nazývám lezení na horu bez vrcholu.

Když je to jednoduché, proč to nemá každý?

Položil jsem tuto otázku svým klientům, mezi které patří velmi úspěšní, bohatí a chytří lidé, a zeptal jsem se svých učitelů, kteří mě vedou. Získal jsem různé odpovědi, ale nejlepší byla ta od kouče Steva Hardisona: „Mirku, nehledej odpověď u druhých lidí. Co vždy bránilo tobě, abys byl mnohem úspěšnější než ostatní úspěšní lidé?“

Ještě teď se usmívám, když si vzpomenu, na co jsem přišel: „Jsem to jen já sám.“

Pokud ještě neznáte knihu The Big Leap (česky vyšla jako Zóna úspěchu), tak vám ji doporučuji. V knize Dr. Gay Hendricks vysvětluje tzv. „upper limit problem“.

Dr. Hendricks popisuje, že podvědomí je fyzické tělo a je založené na emoční úrovni člověka. Pokud patříte k lidem, kteří nejsou zvyklí cítit se skvěle, tak se pravděpodobně ve chvíli, kdy se cítíte skvěle, začnete podvědomě chovat tak, že vytvoříte chaos.

Dám vám příklad z praxe. Koučuji úspěšnou podnikatelku, která má pod sebou databázi 300 000 lidí a vede 30 lídrů. Tato žena se rozhodla, že začne žít jiný život. Už nechtěla trávit 18 hodin prací a každého držet za ruku, ale chtěla získat 10x více času na svou rodinu, záliby a manžela. Pomalu se jí ze života vytrácela intimita, láska a pocit domova. 15 let ustavičně dřela, aby se stala touto ženou, a když se ji to podařilo, tak zjistila, že před ní stojí ještě větší výzva a ještě víc práce.

15 let toužila po úspěchu, a když ho získala, tak její „upper limit“ (vnitřní sabotážní program) způsobil, že si ještě víc naložila. Není možné teď být úspěšná a spokojená, když jsem 15 let usilovala a zdolávala nemožné. Její tělo (podvědomí) se považuje za ženu, která musí dřít, a nic není zadarmo. Proto i když vydělává 500 000 Kč/měsíc, tak se dře a vše musí dělat sama. Jenže nyní k tomu má 3x víc zodpovědnosti, práce a starostí.

Vzpomínám si i na svůj příběh s upper limitem. Když jsem se rozhodl, že budu koučovat úspěšné, bohaté a chytré lidi, a podařilo se mi během 4 měsíců být plně obsazený kouč, tak jsem začal hned vymýšlet, co dál. Moje tělo však na takové situace vždy reaguje tím, že během týdne přiberu 10 kg. Vždy, když se mi daří a druzí lidé říkají, že jsou se mnou spokojení, ztloustnu. Když tloustnu, začínám být nespokojený se sebou, a tím pádem i se životem, který žiji. Začnu hned vymýšlet, co vše dalšího musím udělat, začnu být nepříjemný na své okolí a… víc už nemusím popisovat, protože věřím, že už začínáte chápat, co je „the upper limit problém“ (problém s horním limitem).

Problém této situace je v tom, že co si nevědomě myslíte, to nakonec máte.

Když to vidíte, tak s tím lze něco dělat. Začnete vidět varovné signály. U mě to je pásek na kalhotách nebo touha být schovaný, aby mě nikdo neviděl. Někdy mám takové pocity, že bych nejraději svou firmu prodal a začal znova a lépe. Ačkoliv jsem úspěšný a uznávaný, tak mám syndrom podvodníka.

Dnes mám tento stav rád. Těší mě, protože vím, že jdu vpřed a mohu si užívat štěstí, úspěch, obdiv a uznání, které mi ostatní poskytují. Tento stav bytí je i pro vás příležitost zastavit se a odpustit sami sobě, že si nevědomě sabotujete úspěch.

Když teď víte o problému s horním limitem, tak vám odhalím způsob, jak 10x zvýšit svůj příjem, úspěch, štěstí a volný čas na to, na čem vám nejvíce záleží a co je pro vás skutečně důležité.

Tento příspěvek je pouze pro registrované

Získejte přístup ke článkům, které jsou přístupné jen pro zaregistrované uživatele.

Chci zíksta přístup Máte již účet?? Přihlásit